3 Year Accidental Damage Warranty
Protect your investments with a complete three-year accidental damage warranty.
See pricing options at the top of this page.
In-Stock @ 130 West 26th st
Available for shipping or same-day in-store pickup.
No sales tax outside of NY/NJ
Orders shipped out of NY/NJ are tax free.
Real photos
The photos are of the actual item you will receive.
Over 20,000 five-star reviews from verified customers
Read reviews: 20,038 reviews
| Specification | Value |
|---|---|
| Condition | New |
| Brand | Microsoft |
| Model | Surface Laptop 7th Edition |
| Model Number | 2107 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Color | Black |
| Power Cord | Yes |
| Charger Type | OEM Charger |
| Processor | Intel Core Ultra 7 268V |
| CPU Name | Ultra 7 |
| CPU Generation | 2nd |
| CPU Speed | 2.20 GHz |
| CPU Cores | 8 |
| Memory Size | 32GB |
| Storage 1 Size | 1TB |
| Storage 1 Type | SSD |
| Screen Size | 13.8" |
| Screen Resolution | 2304 x 1536 |
| TouchScreen | Yes |
| GPU 1 Model | Intel Integrated Graphics |
| GPU 1 Memory | 1MB |
| Seller Warranty | One Year |
| Serial Number | MULTIPLE |
| Lister | Lily |
| Inventory # | 580940 |
| Trade # | 1250 |
All computers have a minimum one year warranty from Computer Overhauls.
All iPhones & iPads have 90 days warranty from Computer Overhauls.
Protect your investments with a complete three-year accidental damage warranty.
See pricing options at the top of this page.