3 Year Accidental Damage Warranty
Protect your investments with a complete three-year accidental damage warranty.
See pricing options at the top of this page.
In-Stock @ 130 West 26th st
Available for shipping or same-day in-store pickup.
No sales tax outside of NY/NJ
Orders shipped out of NY/NJ are tax free.
Real photos
The photos are of the actual item you will receive.
Over 20,000 five-star reviews from verified customers
Read reviews: 20,038 reviews
| Specification | Value |
|---|---|
| Condition | New |
| Brand | HP |
| Model | Z2 Mini G1i Workstation Desktop |
| Model Number | D3PM2UP#ABA |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Color | Black |
| Power Cord | Yes |
| Charger Type | OEM Charger |
| Processor | Intel Core Ultra 9 285K |
| CPU Name | Ultra 9 |
| CPU Generation | 2nd |
| CPU Speed | 3.70 GHz |
| CPU Cores | 24 |
| Memory Size | 128GB |
| Storage 1 Size | 1TB |
| Storage 1 Type | SSD |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Type | FHD |
| TouchScreen | No |
| GPU 1 Model | NVIDIA RTX A1000 |
| GPU 1 Memory | 8GB |
| Seller Warranty | One Year |
| Serial Number | MXL61250JR |
| Keyboard and Mouse | Generic Keyboard & Mouse |
| Lister | Lily |
| Inventory # | 579689 |
| Trade # | 1000 |
All computers have a minimum one year warranty from Computer Overhauls.
All iPhones & iPads have 90 days warranty from Computer Overhauls.
Protect your investments with a complete three-year accidental damage warranty.
See pricing options at the top of this page.